Adrese teslim diyet yemek servisi
Danışma HattıDanışma Hattı
0212 613 2333

Tok tutan ara öğünlerin faydalarını biliyor musunuz?

Tok tutan ara öğünlerin faydalarını biliyor musunuz?

Sağlıklı Lezzetler’de lezzet paketlerimizde ara öğünleri eksik etmiyor, mevsimine göre beslenme açısından en uygun birbirinden lezzetli ara öğünleri sizlere ulaştırıyoruz. 
Peki ara öğünlerimizin sağlığınız açısından faydalarını biliyor musunuz?

Sağlıklı Lezzetler ‘ de Tok Tutan Ara Öğünler ;

●  Meyve, sebze ve tam tahıllı ürünler gibi lifli besinler tokluk sürenizin uzun sürmesini sağlayan ve sindirim sisteminizin sağlıklı çalışmasına yardımcı olan besinlerdir.

●  Süt grubunda olan süt, kefir, ayran gibi besinler de protein içeriği sayesinde uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Ayrıca kalsiyum içeriği de kilo vermenizi destekleyecektir.

● Ceviz, badem, fındık gibi yağlı tohumları da unutmamalıyız. İçerdiği sağlıklı yağ asitleri sayesinde hem tokluk sürecini uzatacak hem de  kalp sağlığınızı destekleyecektir.

Gün içerisinde uzun süren açlıklar kan şekeri dengenizin bozulmasına ve bir sonraki öğünde iştahınızı kontrol edemeyip çok yemenize, hatta yemek sonrası yorgunluk ve uyku isteği gibi şikayetlere sebep olabilir. Ayrıca gün içerisinde enerjinizin azalmasına, konsantrasyon bozukluğuna ve çabuk sinirlenmenize de neden olabilir. Peki bunların olmaması için ne yapmalıyız cevabı çok basit: sağlıklı ana öğünler yanında ara öğün yapmalısınız.

Unutmamak gerekir ki ihtiyacınızdan fazla tüketilen besinler vücutta yağ olarak depolanarak kilo almanıza neden olabilir. Bu yüzden ara öğünde 100-200 kalorilik yiyecekler yeterli olacaktır.

Örnek Ara Öğünler ;


•  Kuru Erik , Kuru Üzüm
•  Kuru Kayısı , Ceviz
•  Elma , Çiğ Fındık
•  Süt
•  Yoğurt , Yulaf , Yaban mersini
•  Grisini , Ayran
•  Muz , Fıstık ezmesi