Adrese teslim diyet yemek servisi
Danışma HattıDanışma Hattı
0212 613 2333

Kilo Vermeyi Engelleyen Diyet Hataları

Kilo Vermeyi Engelleyen Diyet Hataları

Sağlıklı beslenmek ve fazla kilolardan kurtulmak için uygulanan diyetlerin bazen işe yaramadığını görürsünüz.  Diyeti bütün kurallarıyla uygulamanıza rağmen hedeflediğiniz kiloya ulaşamıyorsanız uyguladığınız diyeti gözden geçirmenin vakti gelmiş demektir.

Blog yazımızda yapılan diyet hatalarını konu edindik.

• ÖĞÜN ATLAMAK

 Metabolizmamızı canlı tutmak ve yağ yakımını hızlandırmak için 3 ana öğün yapmak oldukça önemlidir.Ara öğün tercihi ise bireysel özellikler , kişinin yaşam şekli ve alışkanlıklarına göre değişebilir.Uzun saat çalışan veya hipoglisemisi olan bireyler daha sık ara öğün yapması gerekebilir.
Ana öğünün atlanması durumunda metabolizma yavaşlar ve yağ yakımı durur.

• ÇOK DÜŞÜK KALORİLİ DİYET YAPMAK

Vücudumuz hayati işlemlerini gerçekleştirebilmek için belirli bir enerjiye ihtiyaç duyar.Vücudunuzun ihtiyaç duyduğundan daha az enerji aldığınızda , metabolizmada ona ayak uydurmak için kendini aşağıya çekiyor.Dolayısı ile metabolizma ve yağ yıkımı yavaşlıyor.

• KARBONHİDRATLARI TAMAMEN DİYETTEN ÇIKARMAK

Karbonhidratlar  vücudumuz için temel enerji kaynaklarıdır.Gün İçinde yeterli karbonhidrat almazsanız kaslarınız beyne glikoz göndermek üzere enerji kaynağı olarak kullanılabilir.Bu durumda 1 gr kas kaybı 2,7 gr su kaybına sebep olur.Kaslarınızın azalması yağ yakan fabrikanızın küçülmesi gibidir ve maalesef metabolizmada kalıcı bir yavaşlama meydana getirir.Bu durum hızlıca yeniden kilo almanıza sebep olur.

• POPÜLER DİYETLERİ UYGULAMAK

Popüler diyetler olağanüstü sonuçlar vadeden ve çoğu zaman temel besin gruplarından birinin veya daha fazlasının tamamen beslenme düzeninden çıkarıldığı diyetlerdir.Kalıcı olmayan ve geçici çözümler vadeden bu diyet listeleri vücudun ihtiyaç duyduğu birçok besinden yoksun kalmasına ve sağlıkta ciddi hasarlara sebep olur.

• KENDİNİZE YASAK KOYMAK

Diyet deyince akla ilk olarak yasaklar ve kısıtlı beslenme gelse de ; diyet aslında sağlıklı ,yeterli ve dengeli beslenmektir.Yani belirli bir zaman aralığında yapılacak bir şey değil bir yaşam biçimidir.Hiçbir besini kendinize yasaklamayın ama fazla kalori içerenleri sınırlayın.

Sağlıklı Lezzetler paketleri tüm temel besin gruplarını içeren, tamamen sağlıklı beslenmeye yönelik içeriğiyle sizi diyetle ilgili sorunlarınızdan kurtarır.